Máme stálu ponukou viac ako 70 kychyňských liniek skladom v Jindřichovom Hradci.
Všetky linky zavezieme vlastnou dopravou až k Vám domov a na spotrebiče Vám dáme záruku 3 mesiacov!


Grilovanie je tu!

Přidáno 29. 06. 2020

Konečne je venku pekné a vaši susedia vam stále vonia s grilovanem mäsom pod nosom? V supermarketoch ste objavili vynikajúce naložené klobásy na grile? Ale ako ich pripravit? Aký gril kúpiť domov do kuchyne? Ktorý gril je vhodný pre byt, a ktorý naopak, na terase? Prečítajte si viac v našom článku.

Už ste sa rozhodli kúpiť gril a začať grilovanie? Vynikajúce! Nie ste si istí správnosťou podľa vášho výberu? nevadí! Pomôžeme vám s vaším výberom! Než začneme konkrétny výber grilov, existuje niekoľko základných otázok pred nami. Aké palivo by malo byť? Kde budete grilovať? Doma v kuchyni alebo vonku na terase? Koľko členov má vaša rodina? Aký veľký gril si vybrať?


Základné rozdelenie mriežok podľa použitého paliva:

• grily na drevené uhlie
• plynové grily
• elektrické grily
• keramické grily
• grily na pelety

V súčasnosti existuje veľký a pestrý sortiment grilov, ktoré možno rozdeliť na grily na drevené uhlie, plynové grily, elektrické grily a mriežky peliet podľa paliva. Väčšina dilem vo vašom výbere sa zameriavajú na boj plynu a dreveného uhlia grily, ak máte v pláne grilvonku v záhrade alebo na terase alebo pod pergola. Elektrické grily vyhrať v centrách mesta, ak máte v pláne gril v kuchyni, byte alebo na balkóne. Pelety a keramické grily sú doménou záhrad pre rodinné domy, pretože sú ťažšie a nemôžu byť ľahko prepravované.


Elektrický gril

Existuje mnoho variantov, na elektrických griloch pripravíte zeleninu a mäso ako chrumkavé a šťavnaté ako na iných griloch. Veľkou výhodou elektrických grilov je, že nefajčia, pretože teplo je generované elektrinou a nie spaľovaním uhlíky pod mriežkou. Ďalším pekným plusom je, že môžete grilovať doma pri stole, aj keď je to škaredé vonku a prší. Nepotrebujete záhradu alebo balkón, stačí elektrický gril a chuť na grilované jedlá. Stolné grily môžu byť bezkontaktné. To znamená, že majú jednu alebo viac grilovaných roštov, ktoré slúžia len na ich vysávanie. Alebo kontakt, v takom prípade dosky môžu byť zložené na seba, a gril sa podobá taký obrovský hriankovač s oveľa vyšším výkonom. Pri nákupe elektrického grilu odporúčame uprednostniť tie, ktoré majú vykurovaciu špirálu zabudovanú priamo do grilovacích dosiek. To vám dá menej času na vykurovanie. Pri spotrebičoch sa zamerajte na metódu čistenia – tým jednoduchšia, tým lepšie a radšej ju používajte.
Oceníte aj elektrický gril počas týždňa, keď vo večerných hodinách nie je veľa času na grilovanie. Počas týždňa po práci môžete rýchlo pripraviť hamburgery, steaky, ryby alebo krevety.

el-gril.PNG


Gril na drevené uhlie

Dokonca aj grily na drevené uhlie sú nepreberné množstvo. Ideálne využitie je cez víkendy alebo sviatky, v dňoch voľna, keď máte viac času. Môže grilovať všetko. To je zvyčajne kúpil ľudí, ktorí majú chalupu alebo rodinný dom. Ten, kto má rád prírodu a teplo oheň grilované mäso. S týmto grilom sa grilovanie stane vaším koníčkom. Nesmiete vám vadiť, že dlhšia doba prípravy grilu na grilovanie. Je vhodný pre posedenie s priateľmi okolo grilu a žiariace uhlíky. Gril má väčšiu veľkosť ako elektrický gril. Z grilu na drevené uhlie je prirodzene údené.


Plynový gril

Ak máte terasu alebo pergola, kde si môžete postaviť grilovanie a plynovú bombu, bude táto možnosť bude pre vás najvýhodnejšie. Ak ste stále na grilovanie, nechcete čakať na gril zahriať. Takže naozaj vybrať plynový gril. Jeho kúpna cena má tendenciu byť vyššia ako gril na drevené uhlie, ale oceníte rýchlosť vykurovania a výkon. Gril je možné využiť aj počas týždňa, keď meškáte z práce a chcete urobiť vynikajúcu večeru za 20 minút.


Keramický gril

Keramický gril je kúpil ľudí, ktorí chcú rozšíriť svoje skúsenosti s grilom! Napr. grilovanie pizze alebo chleba. Keramický gril je veľmi dobrá pomôcka na pečenie pri veľmi nízkych a veľmi vysokých teplotách, takže môže byť použitá aj pri teplotách nižších ako 100 st. Celzia, ale aj piecť pizzu na 350 st. Celzia. V žiadnom inom grile nebudete piecť takú dobrú pizzu ako v keramickom grile. Keramika má vysokú akumuláciu kapacity tepla, preto pri grilovaní v chladných mesiacoch pri otváraní veka, nie sú tam žiadne veľké kolísanie teploty, a navyše keramické grily majú veľmi nízku spotrebu paliva. Keramický gril je ťažšie, a to aj v prípade, že je možné zakúpiť s mobilnou konštrukciou, je dobré nastaviť svoje miesto niekde pod pergola.


Peleta gril

Nie je to práve tradičný gril – peletový gril. Avšak, to kombinuje najväčšie výhody oboch hlavných typov mriežok: je riadený jednoducho pomocou gombíka (rovnako ako plynové mriežky) nastaviť požadovanú teplotu pečenia a teplo je vytvorený spaľovaním drevených peliet z čistého dreva. V mnohých peletových griloch môžete grilovať aj priamou metódou.

Bez ohľadu na typ grilu máte záujem, vyberte si úprimne a zabezpečiť údržbu a čistenie pri grilovaní.
Prajeme Vám pekný barbecue sezónu!

grilovani.PNG

Sledujte aktuálnu ponuku

Chcem poslať aktuálny sortiment kuchyne