Máme stálu ponukou viac ako 30 kuchyňských liniek skladom v Jindřichovom Hradci.
Všetky linky zavezieme vlastnou dopravou až k Vám domov a na spotrebiče Vám dáme záruku 3 mesiacov!


Ako vybrať kuchynského robota?

Přidáno 03. 09. 2020

Kúpte si do kuchyne všestranného pomocníka. Ste v kuchyni ako doma a radi svojej rodine doprajete tie najchutnejšie pochúťky a dobroty? Využívajte váš čas efektívne. Radi sa púšťate do zložitejších jedál a viete, že pre dokonalý výsledok je potrebné vynaložiť veľa energie a úsilia? Potom vás asi napadlo, zaobstarať si domov šikovný kuchynský robot.

Výber kuchynského robota neuponáhľajte. Nekupujte bezhlavo prvý kúsok, ktorý uvidíte v obchode. Myslite predovšetkým na funkcie, ktorými disponuje. Robot vám ušetrí veľa času a vo väčšine prípadov aj námahy. Zvládne nastrúhať zeleninu, zamiešať tuhé cesto, vykúzliť šľahačku alebo namelie mäso.

Než začnete robota vyberať, ujasnite si, kde v kuchyni bude mať svoje stále miesto. Kuchynské roboty sú skôr väčších rozmerov a mali by stáť niekde po ruke, ideálnym miestom je teda kuchynská linka. Medzi základné vlastnosti robota by malo patriť strúhanie, miešanie, miesenie, mixovanie a šľahanie. Pri výbere si postrážte aj to, či sa k nemu dá zaobstarať ďalšie prídavné príslušenstvo.

1. Konštrukcia
Kuchynské roboty sa vyrábajú v dvoch rôznych prevedení. Ide o pohon zospodu, kedy sú metličky umiestnené priamo v nádobe na pohyblivej osi, konštrukcia ale uberá vnútorný priestor a tiež sa nádoba bude horšie umývať. Druhým typom je sklopné rameno, kedy po vybraní danej činnosti stačí rameno sklopiť, a tým metlu ponoríte do nádoby. Vie spracovať väčšie množstvo surovín a je k nemu možné dokúpiť rôznorodé doplnkové príslušenstvo. Tvar a veľkosť nádoby voľte podľa veľkosti vašej rodiny.

2. Parametre
Ak sa budete riadiť heslom, čím viac, tým lepšie. Nič tým nepokazíte. Čím vyššia má robot príkon, tým väčšia je jeho výkon a lepšie pracuje. Ideálne príkon je 500 W a viac. Na trhu sú naozaj kvalitné stroje. Kto kuchynského robota plánuje využívať každý deň, môže si zaobstarať profesionálne zariadenie, ktoré má zvyčajne príkon až 1500 W.

3. Hlučnosť
Kuchynské roboty už nie sú tak hlučné ako predtým, ale pri vysokých otáčkach môžu byť hlučnejšie. Vždy sa spýtajte predajcu, ako hlučný je vami vybraný kuchynský robot.


4. Dĺžka kábla robotu
Mnoho ľudí zabúda na to, kde má zásuvku a kde chce, aby robot stál. Preto nezabudnite na dĺžku prívodného kábla, aby vám dosiahli od zásuvky až tam, kde má robot stáť.

5. Materiál
Klasické kuchynské roboty sa väčšinou vyrábajú z kombinácie kovu a plastu. Čím viac kovu na robote bude, tým je kvalitnejší a bude aj drahšie. Údržba robotov je jednoduchá, ak idú rozobrať na časti a vložiť do umývačky. Zvyšok, ako je telo kuchynského robota, sa odporúča len utierať handričkou s vlažnou vodou s umývacím prostriedkom. Vždy nechajte robota poriadne uschnúť.

6. Ďalšie funkcie a možnosti robota
K základným vlastnostiam robota, ako je strúhanie, miešanie, miesenie, mixovanie a šľahanie, môžu patriť ešte ďalšie možnosti. Napríklad odšťavovanie alebo možnosť lisovania.

7. Rada na záver - bezpečnosť
Pokiaľ si budete kupovať robota do svojej novej kuchyne alebo do kuchyne od nás www.pouzitekuchyne.sk vyberajte robota s bezpečnostným systémom. Robot dá zapnúť iba pri správnom zopnutí tlačidiel. Ak máte doma deti, zvoľte radšej robota s bezpečnostnou detskou poistkou.

robot-do-kuchyne.PNG

Sledujte aktuálnu ponuku

Chcem poslať aktuálny sortiment kuchyne