Máme stálu ponukou viac ako 70 kychyňských liniek skladom v Jindřichovom Hradci.
Všetky linky zavezieme vlastnou dopravou až k Vám domov a na spotrebiče Vám dáme záruku 3 mesiacov!


Ako čistiť umývačku riadu

Přidáno 03. 06. 2020

Umývačka riadu je skvelý pomocník v kuchyni. Nielen, že dobre umyť a tiež osušte riad, ale dodáva aj lesk napr. okuliare a udržuje riad hygienicky čisté. Plus je, že keď príde návšteva, stačí zavrieť špinavé riadu v umývačke riadu a zrazu máme kuchyňu čistú a upratanú. Ale ako udržať umývačku čistú? Ako ho dôkladne vyčistiť? Čítajte ďalej.

Umývačka umýva pri takýchto teplotách a v takých koncentrovaných čistiacich prostriedkoch, že len málo nečistôt prežije životné prostredie vo vnútri umývačky riadu. Ale aj umývačka môže uviaznuť, a tak prestať robiť svoju prácu tak, ako by mal. Umývačku je potrebné pravidelne čistiť ako preventívne opatrenie a nečakať, kým sa úplne zacvakne. Tak ako čistiť umývačku riadu?

Umývačku musíme pravidelne čistiť. Avšak, stav dlhodobého úspechu je stav riadu, ktoré sme dali do umývačky riadu. V nádobách nesmú byť zvyšky z pevných potravín. Najlepšie je, ak pred umytíme utrieme riad špachtľou. Alebo vypláchneme taniere na omáčky a zvyšky jedla. V tomto prípade nie je nič usadiť v umývačke riadu. Je tiež dôležité odstrániť akýkoľvek papier z obalu umytých nádob. Napríklad papier na pohári z jogurtu a podobne. Dokonca aj tento papier môže umývačku úplne neuskutočniť. Ak sa aj po vyčistení pranie ešte neumýva dobre, skontrolujte ramená a dýzy, či sa upchávajú. Je potrebné ich vyzliecť (podľa pokynov výrobcu) a dôkladne ich skontrolovať. Kúpeľ v octe alebo jedlej sódy, rovnako ako čistejšie, je zvyčajne dosť čistiť. Potom opláchnite prúdom vody.

mycka.PNG

Čo robiť, ak budem postupovať podľa vloženia riadu do umývačky riadu bez zvyškov jedla? Odporúča sa vziať špongiu s prípravou misky a umývačku vyčistiť ručne. Stačí jemne prejsť cez vnútornú časť umývačky riadu. Podľa intenzity používania umývačky čistíme raz za 14 dní až mesiac v rodine, kde sa varí denne. Raz za 2 mesiace v domácnosti, kde sa umývačka používa len na hrnčeky a okuliare. Pokračujeme odstránením hlavného filtra (sitku) umývačky z umývačky riadu. Opláchnite ho pod tečúcou vodou a vyčistite. Pre čistenie môžeme tiež použiť napr. Kefka. Otvor, ktorý bol vytvorený po odstránení filtra, je naplnený čistiacim prostriedkom, môže to byť aj jedlá sóda alebo špecializovaný prostriedok. Nalejte do odpadu a nalejte horúcu vodu. Umývačku zapneme prázdnu na min. 60-minútový program a necháme ju umyť. Umývačka riadu pracuje s vodou nad 70 stupňov, takže je dobre prispôsobená vyšším teplotám. Po umývaní program uvidíte opäť svetlé čisté umývačky riadu, rovnako ako v akvizícii, bude opäť ako nový!

Ako vyčistiť umývačku riadu od vodnýho kameňa

Váha trápi umývačky riadu tam, kde je tvrdá voda. Vynikajúci pomocníci s vodným kameňom sú ocot a kyselina citrónová. Raz za čas preto nechajte umývačku umyť prázdnu v octe alebo kyseline citrónovej. Postupujte podľa pokynov výrobcu.

Ako čistiť umývačku z mastnoty

Mastnota sa môže zbaviť oboch pomocou umývačky čistiaceho prostriedku a tiež pomocou sódy alebo octu. Najprv je potrebné vyčistiť filter a odpad z umývačky riadu, potom do umývačky vložte vybraný čistiaci prostriedok a zapnite intenzívny umývací program.

Sledujte aktuálnu ponuku

Chcem poslať aktuálny sortiment kuchyne