Máme stálu ponukou viac ako 70 kychyňských liniek skladom v Jindřichovom Hradci.
Všetky linky zavezieme vlastnou dopravou až k Vám domov a na spotrebiče Vám dáme záruku 3 mesiacov!


Vyberáme poháre na víno

Přidáno 02. 07. 2019

Patríte aj tým, ktorí veria, že nádoba môže skutočne ovplyvniť chuť vína, ktoré pijete? Alebo sa vám to nezaujíma. Ak existuje možnosť mať víno, nemusíte nič riešiť a naliať do akejkoľvek nádoby, ktoré máte po ruke? Poďme si prečítať niekoľko pravidiel, ktoré všeobecne platí.

Budeme zabudnúť na festivaly a udalosti, ktoré sa používajú na pitie vína aj z pohárov. Sústredíme sa spoločne na výber pohárov na víno. Pitie vína si zaslúži aspoň úroveň. Nápoj by mal byť riadne chladené, budete určite tešiť na odrody, ktorú milujete. Aké víno budete piť? Môže jar naozaj ovplyvniť chuť? Čo víno sklo je dobré mať doma v kuchyni?

Sklenený materiál

Hovoríte, že možno sklo nemôže byť nič, ale sklo? Ano samozrejme, ale z oboch kvalitných skla. Niekedy je dobré venovať pozornosť tomu, čo víno budete piť od. Drahé víno s prízvukom, možno nebudete chcieť piť z lacných pohárov na pár korún. Keď si vyberiete pohár, vždy si vyberiete sklo, ktoré je tenké a jasné. Vďaka tomu nie je deformovaná farba vína. Farebné nohy sú v poriadku, ale sú k ničomu pre víno. Noha pohára by mala byť dlhá a tiež úzka, bude lepšie držať.

Prajete si červenú alebo bielu?

Je ideálne mať pohárov pre oba druhy vína doma v kuchyni, ale ak ste verný napríklad len a len biele víno a vaše návštevy nepijú nič iného, potom stávka na kvalitné biele poháre na víno. Biele vína sú zvyčajne menej aromatické ako červené, takže môžu potrebovať iný typ skla. Takže aký druh skla si vziať?

Biele víno – menšie pohárov

Tým, že biele víno menej aromatické, má vyššie nároky na okuliare. Mali by byť trochu menšie, ale hlavná vec je mať zúžený hrdlo. Tento tvar hrdla umožňuje víno dýchať lepšie a úplne rozvíja svoju vôňu. Pohár jeho tvaru môže ľahko podobať kvet tulipánu. Zvyčajne je menej aromatické víno, menšie sklo, ktoré používate.

 

sklenicky-na-bile.PNG

Do čeho naliať červené víno?

Pre červené víno je ideálna veľká sklenená nádoba, približne o 4,5 dl. Vďaka tejto veľkosti je vôňa vína plne vyvinutá a jej vôňa bude príjemná a nerušená. Ak si naliať červené víno do menšej pohára, nebudete úplne vyrastať a cítiť nepríjemný zápach alkoholu, ktorý môže pokaziť vaše potešenie.

sklenicky-na-cervene.PNG

 

Šumivé víno a poháre na šampanské

Každý vie, pohár bublín. Väčšina bublín je doložená dlhým a úzkym sklom, ktoré je ľahko v krku. Bublinkové vína zvyčajne vôňa veľmi pekné, takže je potrebné získať trochu arómu. Sklo má dlhú a štíhlu nohu, aby telo nádoby nevhodné. Ale to tiež má viac progénny dôvod-Ak si udržať sklo za telom, bude víno byť teplé rýchlejšie a bublina-víno nebude rozprávať.

sklenicky-bublinky.PNG

Sledujte aktuálnu ponuku

Chcem poslať aktuálny sortiment kuchyne