Máme stálu ponukou viac ako 70 kychyňských liniek skladom v Jindřichovom Hradci.
Všetky linky zavezieme vlastnou dopravou až k Vám domov a na spotrebiče Vám dáme záruku 3 mesiacov!


Triky pre malú kuchyňu

Přidáno 27. 08. 2019

Vieme, ako správne usporiadať malú kuchyňu. Tak, že všetko, čo chcete a čo potrebujete, je zapadajú do seba. Nerobia chyby, ktoré iní robili pred vami. Nekopírujte dostupné staré kuchyne. Dnešný čas prináša mnoho výhodnejších riešení. Prečítajte si náš článok.

Najväčšou chybou v kuchyni rekonštrukcie je skopírovať existujúce dispozície v kuchyni s jeho klady, ale aj nevýhody. Najťažšie riešenie je len malá kuchyňa. Keď v jednom veľmi malom priestore, musíte umiestniť všetky potrebné spotrebiče a používať každý voľný kútik pre ukladanie potravín alebo na police na riad. Takže prinášame niekoľko praktických tipov.

1) Začnite od spod - podlaha v kuchyni

Je ideálne položiť rovnaku podlahu v celom byte, pretože priestory sú vizuálne prepojené a zväčšené. Ak už máte podlahu v iných miestnostiach, stačí pripojiť podlaha na chodbe a v kuchyni, alebo v obývacej izbe a kuchyni. Pri použití drevených, laminátové alebo iné podlahy s dreveným vzorom, môžete použiť trik, kde dlhé línie opticky predĺžiť miestnosti.

2) Barvy na stěnách

Rôzne steny a stropné maľby možno dosiahnuť dojmom vyššieho a širšieho alebo opticky dlhší priestor. Trik je, že dve tmavšie steny naproti sebe rozšíriť priestor. Strop je ľahší ako steny v kuchyni, preťahovanie do výšky. Priestor tiež otvára dve rôzne farby na stenách bok po boku.

3) Spojte kuchyni a obývací pokoj

V dnešnej dobe je moderný trend kombinovanou obývacou izbou s kuchyňou a jedálenským kútom. Pri rekonštrukcii bytu, to je často dosť vyhodiť do povetria kríž medzi kuchyňou a obývacou izbou a budete mať viac priestoru pre organizovanie. Kuchynské skrinky sa potom môžu voľne pohybovať v nábytku v obývacej izbe. Celý obytný priestor poskytne väčší dojem.

4) Do kuchyně patří světlé barvy

Kuchyňa určite zahŕňa svetlé farby. Vhodné sú svetlé odtiene dreva a mäkšie pastelové tóny farieb. Populárna farba predných tvárí je lesklý biely alebo šedý variant. Ľahší farby si vyberiete, tým viac vaša kuchyňa bude rozjasní a opticky väčší. Avšak, biele aj sivé môže byť zima na niekoho. Preto si vyberte farebné kuchynské doplnky a dekorácie, alebo nechať maľovať jednu zo stien vo farbe.

5) Vstavané kuchynské spotrebiče

Moderné kuchynské skrinky sú vybavené vstavanými spotrebičmi, okrem amerických chladničiek. Pre úsporu miesta odporúčame multifunkčné rúry v kombinácii s mikrovlnnou rúrou. Odsávač pár sa používa prevažne vo vstavanej skrini, takže ho môžete použiť ako dodatočný odkladací priestor.

6) Skladovacie priestory

Ak chcete, aby v kuchyni praktické, nezabudnite zvážiť rozpis skladovacích priestorov. Tam sú lepšie pull-out police pre spodné skrinky. Je dôležité dávať pozor na kvalitu použitých armatúr. Pre horné skrinky, záujem o sklápacie systém otvorenia zvyšuje.

7) Výber umývačke

Výber umývadla a výber odkvapkávacej misky sú dôležité. Medzi drezom a varnej plochy by mala byť aspoň 60 centimetrov. Veľkosť umývadla je vhodná na výber, ako to vyhovuje vám a zapadajú do celkovej koncepcie kuchyne. Niektoré umývadlá môžu byť pokryté prídavnou doskou, ktorá sa potom môže použiť ako dodatočná pracovná plocha.

8) Jedálenský kút v kuchyni

Potrebujete mať jedálenský kút v malej kuchyni? Ak sa hodí, môžete použiť klasický jedálenský stôl. Ako ďalšiu možnosť je ponúkaný skladací stôl. Môžete tiež obedovať v bare pult, ktorý je spojený s kuchyňou. 

9) Kuchynské tvary

Ideálny tvar kuchynskej linky je rovný, ktorý sa nachádza oproti oknu na stene. Ďalšou populárnou možnosťou môže byť tvar "L", ktorý sa zmestí do ľubovoľného priestoru.

10) Na čo budete sedieť?

Posledným bodom je stolička, ktorá zapadá do malých kuchýň. Barové stoličky sú dobrou voľbou. Oni sú zvyčajne bez operadla. Ak máte jedálenský stôl v kuchyni v malom byte, je určite lepšie zvoliť odtiene stoličiek vo svetlých farbách dreva alebo snáď biele.

mala-kuchyne.PNG

 

Sledujte aktuálnu ponuku

Chcem poslať aktuálny sortiment kuchyne